Sydhavnen

Kontakt os

SydhavnenLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@sydhavnenliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@sydhavnenliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@sydhavnenliv.dk

Journalist Jens Mouvielle | Tlf. 30 33 83 19 | jens@sydhavnenliv.dk

Journalist Hanne Bjørton | Tlf. 40 31 24 48 | hanne@sydhavnenliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@sydhavnenliv.dk

Konst. chefredaktør Christian M. Olsen | Tlf. 40 30 07 15 | christian@kobenhavnliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Hans Martin Larsen | Tlf. 20 75 14 03 | hml@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Heltegerning

Thomas sprang ind ad Anjas vindue og reddede hendes liv: Nu hædres han i hele landet

Coronavirus - Seneste nyt

Forsiden netop nu
Til minde om

Klaus mistede sin ven og udødeliggjorde ham i Sydhavnen: Jeg tror, han sidder deroppe og griner af det

Lokalhistorie

Sydhavnens Gadenavne: Blev født i kælderbutik og endte som Kong Harald

Million-fortjeneste For abonnenter

Efter gigantisk prisfest: Nu er der dårlige nyheder til boligejerne i hovedstaden

Nye tal: Her er de mest populære børnenavne

S-tog står stille

forklaringen her: Derfor holder en lang række S-tog stille i weekenden

Offentlig transport For abonnenter

overblikket: Her holder S-tog stille i weekenden

Sydhavnen

Tirsdagens coronatal sætter rekord med yderligere 33.493 tilfælde

Bølgen blå

Sæsonen er alt for kort: Københavnerne skal have større glæde af havnebadene

Løvkvist om formandsdebat i DF: Messerschmidt skal tirres, indtil han forløber sig

112

Mystisk lejlighed fik boligselskab til at slå alarm: Mand skjulte sig ulovligt i Danmark

Byliv

Hjælp dit lokale spisested: Stor madfestival giver dig gastronomiske lækkerier til en god pris

Offentlig transport

Datoen er sat: Nyt stoppested for havnebussen åbner snart